image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9

Aktualności

« wróć do aktualności

Zaproszenie na Święto Konia 2012

12.09.2012r.

 

Dziesięć lat - nie wierzycie? A jednak to już dziesiąte nasze spotkanie z końmi, przyrodą, lasem, ogniskiem…

Świat się zmienił przeżył kryzys kilka rządów wojen i czego tam jeszcze sobie wymyślimy. A my niezmienne we wspaniałej atmosferze będziemy się cieszyć pięknem cudownych koni, jeźdźców, w gronie przyjaciół, rodzin, a wszystko w naszym lesie, w naszej leśniczówce… a ja serdecznie wszystkich zapraszam.

W tym roku jak zwykle w drugą sobotę października a przypadnie to 13 i proszę nie sugerować się cyfrą, będą furmanki, bryczki , auta terenowe zaprzęgi ciągnikowe, będzie kuchnia polowa i coś nam z pewnością pysznego zaserwuje, będzie ognisko i niespodzianki. W tym roku jak przystało na jubileusz bawimy się galowo.

Uczestników jadących konno obowiązuje strój galowy do konnej jazdy ( rajtrok, marynarka surdut frak uniform mundur itp) żadne kamizelki kolorowe koszule i pseudo kowbojskie wdzianka. To jest Hubertus święto jeźdźców konnych i myśliwych  i takowy zasługuje na szacunek. A my uszanujemy go ubraniem, tradycją z sygnałami myśliwskimi… były zabawy w przebieranie, jeździliśmy w różnych strojach w różnych rzędach i było wspaniale… ale nadszedł czas powrotu do tradycji i wszystkich proszę o uszanowanie NASZEGO ŚWIĘTA. Dopuszczam rząd tylko (angielski) sportowy, siodła wojskowe, w niektórych środowiskach nazywane kulbakami oraz siodła damskie.

Zbiórka dla koni i jeźdźców godzina 11.00 to godzina ostateczna! – czy konie mnie słyszą???

Wyjazd zaprzęgów godzina 12.00 więc goście powinni zasiadać na naszych pojazdach już od godziny 11.30

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAM